post

Łączy nas Pamięć!

19 kwietnia, w Dniu Pamięci o Holokauście, w 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim wspominamy zagładę społeczności żydowskiej. Uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”         organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. W ramach działań przygotowali papierowe żonkile symbolizujące Holokaust. Wręczali je mieszkańcom Zduńskiej Woli, w której przed wojną żyła liczna społeczność żydowska.

Rocznica stała się okazją do poznania historii regionu. By przybliżyć wydarzenia sprzed 75 lat, uczniowie przygotowali rysunki związane z dziejami i kulturą Żydów. Zostały wyeksponowane na symbolicznej ścianie pamięci.

Łączy nas Pamięć! 🇵🇱️ 🇮🇱️19 kwietnia, w Dniu Pamięci o Holokauście, w 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie…

Gepostet von Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli am Donnerstag, 19. April 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *